کاردرمانی خوب در کرج:نکات کاربردی برای پاک کردن لکه شمع از سطوح مختلف

کاردرمانی خوب در کرج:نکات کاربردی برای پاک کردن لکه شمع از سطوح مختلفپ

افرادی که زیاد از شمع استفاده می کنند گاها با لکه شمع در سطوح مختلف مواجه می شوند که برای از بین بردن آن باید راهکارهای لازم را بدانند.
بازدید : 49,345 نفر

چگونه لکه شمع را از سطوح مختلف پاک کنیم

پاک کردن لکه شمع از سطوح مختلف کار آسانی نیست و برای اینکه بتوانید لکه شمع را از سطوح مختلف به راحتی پاک کنید و اثری از آن نماند موارد مطرح شده را رعایت کنید.لکه شمع

لکه شمع

چگونه لکه شمع را از سطوح مختلف پاک کنیم

نحوه پاک کردن لکه شمع از روی موکت

لکه شمع بر روی فرش و موکت
ابتدا با جسمی نوک تیز مانند چاقو و یا حتی ناخن، پارافین سخت شده را بردارید، سپس کاغذ مومی (روغنی) و یا دستمال حوله ای بزرگی را تا کرده و بر روی لکّه حاصل از پارافین قرار دهید. حال اتو را در درجه گرم تنظیم کرده و بر روی سطح کاغذ چندین بار حرکت دهید. حرارت ناشی از اتو، پارافین های باقی مانده در میان بافت ها را آب کرده و جذب کاغذ می کند.

از بین بردن لکه شمع بر روی کاغذ دیواری
اگر شمع بر روی کاغذ دیواری چکید و کاغذ دیواری غیرقابل شستشو است ، اول شمع را با کارد از روی دیوار جدا کنید . سپس با یک مداد پاک کن آن را خوب تمیز کنید.

پاک کردن لکه شمع و روش های آن

لکه شمع بر روی وسایل چوبی

لکه شمع روی وسایل چوبی
مورد بعدی چکیدن شمع روی وسایل چوبی جلا دار است. در چنین حالتی شمع را نباید تراشید یا سمباده کشید . کافی است قسمت لک شده را به آرامی با آب گرم بشویید و فوراً با پنبه پاک کنید.

لکه شمع بر روی تابلوهای نقاشی
در این صورت با تیغه کارد شمع را پاک کنید، و بعد با آب نیم گرم ‎‎و صابون و اسفنج و آن را بشویید و پاک کنید . سپس یک پارچه نخی را به ملایمت روی قسمت شسته شده بکشید، اثری از لکه باقی نمی ماند.

ادامه مطلب  بهترین مرکز تربیت گفتاری - شنیداری کرج l بهترین مطب گفتاردرمانی هشتگرد

لکه شمع بر روی موزاییک
ابتدا کمی سرکه گرم روی لکه بریزید و بعد آن را ‎‎ با صابون و آب نیم گرم بشویید و فوراً خشک کنید.

چگونه لکه شمع را از سطوح مختلف پاک کنیم

لکه شمع بر روی پارچه
برای از بین بردن لکه شمع در دو طرف پارچه، کاغذ خشک کن قرار داده و روی آن اتوی ‎‎ داغ بگذارید . شمع به کاغذ خشک کن می چسبد و لکه را از بین می رود.

نکات و هشدارها

اگر شمع مورد استفاده شما رنگی بود و در نتیجه با ریختن پارافین آن نیز لکه ای رنگی ایجاد شده است، برای زدودن آثار رنگی لکه از تینر استفاده کنید به این ترتیب که پارچه ای را به تینر آغشته کرده و به حالت ضربه ای بر روی لکه آنقدر بزنید تا پاک شود.

Related posts